Sens życia

Byt to określenie o niemałej liczbie znaczeń. Czy założenie, że życie to powszechność jest właściwa? Nasza ocena zależy od tego w jakim jesteśmy humorze, czy od naszej sytuacji materialnej. Codzienna proza życia, obowiązki i gonitwa sprawiają, że sporadycznie myślimy o jego sensie. Takie myśli nachodzą człowieka, dopiero wtedy, gdy znajdzie się na jakimś rozdrożu swojego życia, gdy historia wymyka się spod naszej kontroli, albo stoi przed istotną decyzją rewolucjonizującą całe obecne życie.
Każdy jest kowalem swojego losu i nadaje sens życiu. Potoczenie się naszych losów zależy od naszych zdolności, predyspozycji, pracowitości i mnóstwa innych przyczyn. Okno na świat stoi otworem i czeka na każdego z nas. Dużo zależy od szczęścia, od tego kto stanie na naszej drodze – przez które okno przejdziemy, albo przed jakimi drzwiami staniemy. Możliwości jest mnóstwo i jeśli trafnie wybierzemy to wejdziemy na właściwe tory swojego życia. Nierzadko o naszym życiu może zadecydować traf, podjęcie ryzykownej decyzji, która przewróci nasze dotychczasowe życie do spodu. Bywa, często, że odważne decyzje zawiodą nas do wielkiego sukcesu. Zachęceni pomyślnością pierwszej odważnej decyzji chętnie sięgamy po więcej. Ścieżki życia mogą być dokładnie zamierzone przez nas, ale równie dobrze może być dziełem przypadku.
Zbiegiem okoliczności może być na przykład przelotne zerknięcie na ogłoszenia o pracy w gablotach informacyjnych, które właśnie mijamy. Gdy wyszukamy wśród wielu ogłoszeń ciekawe informacje to już to wydarzenie może stać się pierwszym ważnym etapem w naszym życiu, który nada naszemu życiu tok. Świetna i dobrze płatna praca, albo przemyślany pomysł na biznes to ważne punkty naszego życia. I nieistotne czy naszym wyborem będzie praca w biurze rachunkowym czy zdecydujemy się na prywatną działalność nasze decyzje zmienią istotnie nasze koleje losu. Życie każdej istoty to plątanina wyborów ważnych lub mniej istotnych, ale mimo wszystko istotnie mających wpływ na dalsze koleje naszego życia, a często i naszych bliskich. Najważniejsze w życiu to świadomie kierować swoim losem, żeby nie żałować niewykorzystanych chwil.

Comments are closed.